Tarybos posėdyje – neišbaigti projektai ir miegančios princesės

Praėjusį ketvirtadienį, liepos 2-ą dieną, vyko Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdis. Per kelias valandas tarybos nariai svarstė ir balsavo dėl maždaug 40-ies klausimų. Tradiciškai, diskusijose dalyvavo vos keli tarybos nariai, kiti buvo tik uoliais balsavimo mygtukų paspaudėjais. Ne veltui posėdį stebėję žmonės tarybą savo FB komentaruose apibūdino kaip miegančiųjų princesių tvirtovę. Tačiau pastebėjimus apie tarybos darbą, opozicijos veiksnumą ar neveiksnumą, palikime ateičiai. Tuo tarpu skirkime dėmesio esminiams klausimams.


Vienas iš planuotų svarstyti klausimų šį kartą buvo atsiimtas. Nenuostabu – Kaišiadorių valdžia rajonui čia siūlė galimą aferą už mokesčių mokėtojų pinigus. Tai jau vieną kartą Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdyje svarstytas klausimas dėl pastatų renovacijos. Čia ruošiamasi renovuoti Kaišiadorių rajono savivaldybę, A. Brazausko gimnaziją, Žiežmarių gimnaziją ir Rumšiškių kultūros centrą. Tarybos narių buvo prašoma pritarti, kad būtų pasirašoma techninės pagalbos sutartis su Europos energijos efektyvumo fondu. Schema verta vos ne aferos žanro. Kaišiadorių rajono savivaldybė naudotų ne struktūrinių fondų, o fondo, už kurio stovi „Deutsche Bank“, lėšas. Tuo tarpu galutinė projekto kaina ir terminai dar nėra konkrečiai ir tiksliai apibrėžti. Sutartis su fondu buvo kruopščiai slepiama nuo tarybos. Dar gegužės 28-osios tarybos posėdyje šį projektą itin uoliai gynė meras Vytenis Tomkus, nors net ir samdyti konsultantai tuomet patarė nekišti galvos į kilpą.. Tačiau dabar, praėjusio ketvirtadienio posėdyje, galimai pasvėrus neišbaigto projekto priėmimo tikimybes, jis buvo atsiimtas ir nebuvo vėl aptariamas.


Kita tema rimtesnės analizės verta tema – gatvių apšvietimo atnaujinimo projektas. Jis taipogi buvo atmestas, kadangi tarp jo eilučių buvo palikta galimybė akivaizdžiam piktnaudžiavimui. Meras ganėtinai emocingai pritarė šviestuvų atnaujinimui už milijoną. Tačiau ir jis, ir projektą rengę valdininkai nesugebėjo paaiškinti, kiek šviestuvų už šiuos pinigus bus nupirkta, kokio masto pokyčių gatvėse mums tikėtis. Pirkinio suma aiški, bet ką ir kiek pirktume už tą sumą – niekas atsakyti negali. „Katė maiše“, panašu, Kaišiadoryse tampa žanro klasika. Prisidengiant teiginiais, kad reikia spėti į traukinį, būti inovatyviais ir panašiai. O realiai atsiranda tikimybė, kad rajonas bus sėkmingai praskolintas, kad kažkas galimai atsiriektų riebią riekę nuo finansinių srautų pyrago.


Abu šie projektai, labai panašu, bus truputėl apšlifuoti bei papildyti. O tuomet vėl pasirodys būsimuose tarybos posėdžiuose. Tuo tarpu baigiantis posėdžiui tarybos nariai ekspromtu apsvarstė dar vieną klausimą. Tiesa, ne projektinį. Pasirodo, meras savivaldybės tarybai dar nebuvo pristatęs savo patarėjo A. Narbuto. Įstatymas to padaryti kaip ir neįpareigoja, bet laikantis gero politinio tono procedūra atrodytų suprantama ir logiška. Tarybos nariams užkliuvo, kad nuo pavasario mūsų krašte pasirodęs mero patarėjas yra politinis imigrantas iš Šiaulių. Koridoriuose užsimenama, kad tame mieste jis nepateisino lūkesčių. Na o į Kaišiadoris galimai atkeliavo, kaip stiprus pagalbininkas būsimai konservatorių rinkimų kampanijai. Juo labiau, kad būdamas patarėju šioje srityje galės dirbti už mokesčių mokėtojų pinigus.

26 thoughts on “Tarybos posėdyje – neišbaigti projektai ir miegančios princesės

 • 2020 9 liepos at 21:37
  Permalink

  Bet kol meras V.Tomkus neturėjo to keisto patarėjo A.Narbuto lyg ir viskas gerai buvo su projektais. Gal čia kaltė nekompetentingo patarėjo? Juk jis visur save bandė, bet niekur netiko. Gal V.Tokus tą netikusį vaikinuką už minimumą įdarbino, o gal darbo vietą dar ir darbo birža subsidijuoja, tad iš tokio patarėjo kažko labai jau naudingo, manau, tikėtis neverta.

  Reply
 • 2020 9 liepos at 5:59
  Permalink

  Sakoma įsileisk kiaulę tai ir ant stalo užlips. Patys gyventojai konservatorius įsileido.

  Reply
 • 2020 8 liepos at 13:44
  Permalink

  Gaila, kad opozicija labai silpna ir negali pasipriešinti konservų šutvei.

  Reply
 • 2020 8 liepos at 6:54
  Permalink

  Skaitai komentarus ir baisu darosi. Visi jie iš vieno kurpaliaus kirpti,aikštingi, pilni neapykantos ir pagiežos.Matosi, jog praradę politinę įtaką liberastai negali su tuo susitaikyti ir desperatiškai puola tuos, kurie savo darbais rodo jog politika gali būti sąžininga ir švari.

  Reply
  • 2020 8 liepos at 8:40
   Permalink

   Benai, vietoje to, kad čia atmušinėjęs savivaldybės klerkų poziciją, geriau paprašyki saviškių, kad klaidas ištaisytų – net į Youtube kanalą įdėtas video, ir tas su klaidomis pavadintas. Atmestinumo iliustracija. Gal tai iliustruoja naujojo patarėjo viešiesiems ryšiams darbą?

   Reply
  • 2020 8 liepos at 13:38
   Permalink

   Meras V. Tomkus su savo gvardija parodė, kad politikos sąžiningos ir švarios nebus kol jis vadovaus, o liberastai nei buvo valdžioje nei bus. Kol B. Bradauskas griežė pirmu smuiku tol ir buvo tvarka rajone.

   Reply
  • 2020 8 liepos at 13:42
   Permalink

   O kada čia tie liberalai įtakingi buvo? Neteko girdėti apie jų įtaką. Na meras liberalas R. Urmilevičius buvo, bet buvo bent padorus žmogus, ko nepasakysi apie V. Tomkų. Na o rajoną valdė visą laiką buvę komunistai, bet, manau, tokio pinigų švaistymo nebuvo kaip prie konservų.

   Reply
  • 2020 8 liepos at 19:53
   Permalink

   Benai, baisu ką išdarinėja rajono valdžia. O gal tu vienas iš jų ir tau baisu, kad galit tūpt už grotų?

   Reply
 • 2020 8 liepos at 6:08
  Permalink

  Džiugu, kad bent kažkas atskleidžia rajono valdžios griekus. Gal kas žinote ir daugiau portalų, kurie ne liaupsina valdžią, o rašo apie juos tiesą.

  Reply
 • 2020 7 liepos at 18:57
  Permalink

  Kaišiadorių žinios, gal jau nustokit rašyti apie tuos rajono sukčius, nes ne vienam, manau, nuo jų bloga ir alergija, kiekvienas bent kiek turintis proto žino, kad turime vagių valdžia ir juos gali sutramdyti tik teisėsauga. Jau noris žiniasklaidoje matyti kažką ir gero, pizytivaus, tik abejoju ar tai yra. Gal Kaišiadorių žinioms pavyks rasti bent kažką gero.

  Reply
  • 2020 8 liepos at 10:41
   Permalink

   Gudienoje už bemaž milijoną pakeis kelis šaligatvius, kurie dėmesio nesulaukė 30 metų. Prašau pozityvas, imkite ir smaguriaukite. Daug medžių jau išpjauta, vejos bus nuklotos projektinėmis plytelėmis. Karštis kepins, o vaikštančių, kaip žinia, nedaugėja. Kiekbienam kaimo vaikui teks po tris žaidimų aikšteles. Gražu.

   Reply
 • 2020 7 liepos at 18:45
  Permalink

  Gal ne į temą, bet prie tų pačių konservų nuodėmių – kodėl valstybinė šventė Mindaugo Karųnavimo diena tapo ir konservų kandidato į seimą Užpakalio ar Ažubalio (nepamenu pavardės) politinės reklamos diena? Ką bendra tas diedas turi su Mindaugo karūnavimo dieną ir kodėl reklamuojasi už mokesčių mokėtojų pinigus?

  Reply
 • 2020 7 liepos at 18:33
  Permalink

  Vyteni, tapę pažinojau nuo vaikystės, maniau esi pavizdys mums visiems, tikėjau tavimi, balsavau už tave. Atsiprašau, kad klydau. Vyteni, kiek tu kainuoji, už kiek pardavei sąžinę ir parsidavei pats?

  Reply
 • 2020 7 liepos at 18:10
  Permalink

  Mane labai žavi administracijos direktoriaus M. Nasevičiaus iškalba, nu tikras oratorius – nechrena nesuprantu ką bando išmekent, tik aišku, kad nori pavogti ir daug.

  Reply
 • 2020 7 liepos at 17:40
  Permalink

  Nesu didelis politikos ar įstatymų žinovas, bet gal galite paaiškinti kaip gali Palangos grygiškietis tapt Kaišiadorių meru? Ar neturėtų valdžioje būt vietiniai rajono gyventojai? Kada esi kitų kraštų gyventojas, tai gal tada ir nusišvilpt kas kitur dedasi, o ir iš svetimo krašto vogt lengviau nei iš savo. Sako, kad net banditai ir mafijozai savam krašte nusikaltimų nedaro, o padeda vietiniams. Taip gaunas, kad rajono valdžia turėtų tarnauti gyventojams, bet apiplėšinėja labiau nei banditai.

  Reply
  • 2020 8 liepos at 10:46
   Permalink

   Tarybos narys ir laikraščio redaktoriai iš Elektrėnų, patarėjas iš Šiaulių, seniūnė iš Palomenės, medikai iš Kauno. Net miesto fotokronininkas į Trakus pabėgo. Čia ne savivaldybė, o stotis su bendradarbystės zona.

   Reply
   • 2020 8 liepos at 15:04
    Permalink

    Daug kaišiadoriečių darbuojasi Kaune, Vilniuje ir kitose Lietuvos vietose.Jų galima rasti visame pasaulyje. Bolius siūlo uždrausti piliečių laisvą judėjimą. O tai kam ta LAISVĖ?

    Reply
    • 2020 8 liepos at 16:45
     Permalink

     Gali dirbti, kad ir Australijoj, jei sugebi. Viskas ok, bet savivaldos esmė ir prasmė, kaip ir visos vietos valdžios, arba jei nori regioninės politikos, biški kitoj vietoj pakasta. Paskaityk knygelių ir neišradinėk paspirtuko.

     Reply
 • 2020 7 liepos at 17:34
  Permalink

  Sakoma, kad niekada nekeik valdžios, nes visada tikimybė turėt blogesnę valdžią. Taip ir nutiko – V. Tomkus su komanda siautėja, o opozicija žiūri tik it avinai į naujus vartus.

  Reply
 • 2020 7 liepos at 17:31
  Permalink

  Na jo, šioje kadencijoje, kaip ir praeitoje, su rajono meru ir valdančiąja dauguma bėda, bet šioje kadencijoje daug didesnė bėda su opozicija. Praeitoje kadencijoje bent opozicijos dauguma gerai dirbo.

  Reply
 • 2020 7 liepos at 16:32
  Permalink

  Šito anoniminio straipsnelio esmė ,,gerai daro tie, kurie nieko nedaro“. Gal todėl per 14 socialdarbiečių valdymo metų nieko ir nebuvo padaryta, ką galėtume prisiminti ir pasakyti, kad tai jų nuopelnas.

  Reply
  • 2020 7 liepos at 17:09
   Permalink

   Benai, matau, kad politikoje gaudaisi kaip aš kosmose. O gal tu bukas, bet bandai apsimesti protingų? Kada gi socialdarbiečiai buvo rajono valdžioje, gal prieš Kristaus gimimą? Net bent kiek turinčiam proto žmogui aišku, kad tokie valdžios siūlymai balsuot uz katę maiše tai tik galimai noras turėt milijoninius atkatus. Turbūt V. Tomkus tiek išsidrąsino, kad nori pinigus grobstyt atvirai.

   Reply
  • 2020 7 liepos at 18:23
   Permalink

   Benai, ar esmė straipsnio tema, ar straipsnio autorius? Taip, iš dalies tu teisus, kad būtų verta pagerbti drąsiai tiesą rašant į žmogų. Bet gal autorius bijo susidorojimo, tai ir slepiasi? Kitas dalykas, Benai, jei jau reiškia priekaištus, tai turi nesislėpt ir pats. Dabar atrodo, kad straipsnį rašo anonimas, o komentuoja Benas anonistas, kuris galimai masturbuojasi vien išvydęs ar išgirdęs rajono valdininkų sekamas pasakas.

   Reply
   • 2020 7 liepos at 20:32
    Permalink

    Atsiprašau, kad sumaišiau socialdarbiečius su socialliberastais. Tos partijos taip greitai(priklausomai nuo konjunktūros) keičia pavadinimus, kad ne griekas ir apsirikti, bet pagal reakciją aišku, kad vis tiek viską supratote. P. Arūnai, pagal jus visi komentatoriai anonistai. Tai kas tuomet autoriai?

    Reply
    • 2020 8 liepos at 5:38
     Permalink

     Benai, valdžioje buvo socdemai ir tvarkėsi rajone be skandalų. Labai gaila, kad ne išrinko i merus gerb. A. Radvilos. Gal tada būtų tikrai ūkiškai ir skaidriai tvarkomas rajonas? P

     Reply
    • 2020 8 liepos at 6:05
     Permalink

     Benai, bandai ką bandai įtikinti kad esi protingas, save ar kitus? Manau, kad esi tupas kaip čebato aulas. Beje, tu tai ne visi komentatoriai.

     Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *