Tarybos posėdyje – vėl bandymas įkišti ranką į mūsų kišenę

Sausio 30-os dienos Kaišiadorių savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomas ir palaimintas klausimas, dėl prisidėjimo prie asociacijos Paparčių krašto bendruomenės vykdomo projekto „Bendruomeninio verslo įkūrimas ir pritaikymas verslumo ugdymui“.

Naujos darbo vietos, kaimo bendruomenių užimtumas – šaunus siekis. Tačiau keliems tarybos nariams užkliuvo ir projekto, kuriame savivaldybės prašoma prisidėti finansiškai, detalės. Užkliuvo ir tai, kad pastatas Žasliuose šiuo metu yra įkeistas finansuotojui. O taip pat faktas, kad naujam šeimininkui pastatą pardavė Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narys Algimantas Radvila.

Kai svarstant klausimą tarybos narys Virginijus Ceslevičius pasiteiravo, ar minėtas pastatas nepriklauso vienam iš tarybos narių, meras puolė ironizuoti, kad tokiu atveju kažkam reikėtų nusišalinti. Tačiau po tokio juokelio prabilo iki šiol tyliai sėdėjęs tarybos narys Algimantas Radvila. „ … aš nežinau kaip elgtis …. vakar man skambino to projekto organizatoriai ir sako: Algimantai, tas pastatas dar kol kas priklauso tau. Aš tiesiog nustebau ir pasitikslinau… parašyta, kad su manimi dar neatsiskaityta“ – taip kalbėjo verslininkas ir tarybos narys.

Tiesa, tolimesnio klausimo svarstymo metu paaiškėjo, kad su verslininku jau atsiskaityta. O tarybos nariai veik vienbalsiai (susilaikė tik du, prieš balsavusių nebuvo) prabalsavo už šio projekto palaikymą.  

Tačiau klausimų šioje situacijoje yra ganėtinai daug. Įsivaizduokite tokią galimą įvykių grandinę. Schema hipotetinė, bet labai logiška. Parduodi pastatą, tuomet paaiškėja, kad pirkėjui yra sudėtinga atsiskaityti už pirkinį. Tuomet turto pardavėjas, kuris tuo pačiu metu yra ir savivaldybės tarybos narys, galimai ieško sprendimų, kaip pritraukti pinigų savo klientui, kad pastarajam atsiskaičius už pirkinį liktų lėšų sėkmingai veiklos pradžiai. Tačiau net ir tokiems patyrusiems tarybos nariams, kaip teisininkas V. Ceslevičius, ar verslo bendruomenės atstovams taryboje neužkliuvo paaiškėję nauji faktai, o taip pat ir galima interesų prasilenkimų tema. Taip, gal čia ir nėra jokio kriminalo. Bet panašu, kad net ir principingiems tarybos nariams kartais labai paranku tiesiog plaukti pasroviui, nesigilinant. Įdomu kodėl? Juolab, kad tokie projektiniai kortų žaidimai mūsų savivaldybėje tampa tradicija. Tad tarybos nariai yra arba paskutiniai žiopliai, arba yra galimi dalininkai krašto užvaldymo schemose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *