Tomas Čyvas: apžvelgiant sostinės kandidatus

Imuosi apžvelgti kandidatus į Seimą  gimtajame Vilniuje. Vienmandatininkus.

Pagal numerius. Numeris 1. Pretendentų atstovauti Senamiesčiui-Žvėrynui apžvalga

Kandidatų apygardoje Nr.1. Net 15 vienetų.  – 7 moterys ir 8 vyrai. Šiais laikais tai kažkaip tapo svarbu. Entuziastų tarpe tarpe net 3 dabartiniai Seimo nariai. Yra dar  žmonės iš savivaldybių tarybų bei valdžios institucijų.

Kandidatai realūs

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (LRLS) siūlo Viktoriją Čmilytę-Nielsen


Nepaisant to, kad partija dar toli gražu nėra nusipurčiusi labai jau galingo korupcinės bylos balasto, ši kandidatė į antrą turą, manyčiau, pateks. Šachmatininkė, čempionė, logikos ir iškalbos nestokojanti dama, neįsivėlusi į jokius skandalus Seimo narė yra turbūt būtent tai, ko nukraujavusiam LRLS reikia. Senamiestyje mažai kas balsuoja už politines egzotikas, tad ši apygarda jai ideali. Asmeniškai galiu tik pasijuokti iš matyt partinės konjunktūros padiktuoto nusišnekėjimo apie Viktorą Pranckietį.  Kai LRLS jį pasiėmė sąrašan,  V. Čmilytė-Nielsen viešai paaiškino, jog tai dėl jo turimo stuburo. Nesvarbu, kad Viktorija ir Viktoras tos pačios šaknies asmenvardžiai, bet Pranckiečio su stuburu šalia pasodinti niekaip neišeitų. Tik tiek, kiek Karbauskis priverkė. Na bet ką padarysi – politikui reikia daug šnekėti, pavyksta ir nusikalbėti. Seimo narė gali naudotis administraciniu resursu, tad viskas jai pirmame ture bus gerai.

Tėvynės sąjumga-Lietuvos Krikščionys demokratai nori politinei rinkai antrą kartą parduoti Mykolą Majauską

Seimo narys. Asmuo tikrai žinomas, visuomenei yra prisistatęs pora įdomių idėjų. Kartu su bendrapartiečiu Kaziu Starkevičiumi mėgina pagaliau leisti verslui ne tik auginti, bet ir perdirbti pluoštines kanapes. Tai šiurpina dalį publikos. Produktai iš šios agrokultūros šiaip ar taip randami lentynose, tačiau fobijomis apaugusi dabartinė valdžia, kuriai visur vaidenasi degtinė ir narkotikai, spyriojasi. M. Majauskas mėgina leisti gaminti iš pluoštinių kanapių virves, vienkartinius puodelius ir kosmetiką. Kartu jis turi kitą sumanymą. Yra viešai pareiškęs nuomonę, kad  potenciją skatinantys vaistai būtų vyrams parduodami vaistinėse be recepto. Nėra žinių, kad kokie nors vaistų gamintojai būtų už idėją sumokėję, tad galima laikyti, jog tai nuoširdu. Kandidatas yra pareiškęs ir pakartojęs, kad negaudami šios paslaugos vyrai žudosi, tad beveik įikina. Šalia šių užklasinių veiklų jis yra Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys. Kol šiam komitetui vadovavo lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) atstovas Stasys Jakeliūnas, dabar nežinia ką veikiąs Europos parlamente, reguliariai su juo žodžiavosi. Kartą apygardoje jau laimėjo – bando pakartoti.       

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) kelia Dovilę Šakalienę

Kandidatė, kaip ana pati skelbia, kai pervargsta (turbūt kovoje prieš šeimas ir tėvus, kurie jos nuomone sutverti vaikams kankinti), praktikuoja tylos meditaciją. Seime oficialiai nūnai darbuojasi kaip Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto, Etikos ir procedūrų komisijos narė. Realiai šiose funkcijose iš esmės niekaip nepasireiškė. De facto žinoma, kaip vaikų brutalaus ėmimo iš šeimų įteisinimo iniciatorė bei entuziastė. Atstovauja ideologijai,  pagal kurią vaikai yra valdžios nuosavybė ir šeima yra atsitiktinė kliūtis tobulo valstybinio ar net pasaulinio žmogaus formavimui. Savo rimtą rinkėjų segmentą D. Šakalienė tikrai turi. Ją beprotišksai  myli egzaltuotos ponios ir postmodernių pažiūrų hipsteriai. Pažanguolis, sakantis, kad jo šuniukas yra, jo nuomone, protingesnis ir svarbesnis už daugelį žmonių – jos rinkėjas. Visgi – gali patekti antran turan, nes LSDP pirmininkas, už gerus darbus teistas Gintautas Paluckas yra Vilniaus meras. Resursų esama. Kliūtimi gali būti nebent Laisvės partijos kandidatas, nes ten viskas dar kairiau ir įmantriau.

Lietuvos socialdemokratų darbo partija siūlo Zenoną Vaigauską

Negalima sakyti, kad pasiūlymas neįdomus. Juk šis asmuo ilgus metus vadovavo Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK). Mano subjektyvia nuomone komisija dirbo daugybę kartų geriau nei dabar. Z. Vaigauskas net yra išdrįsęs paklausti dvi kadencijas baigusio prezidento Valdo Adamkaus ar šis tikrai tam tikrą laiką gyveno Lietuvoje (tai buvo kandidatavimo sąlyga), nors tuo metu joje nebuvo. Atsakymas pagimdė anekdotą apie šlepetes po lova Šiauliuose. Vėliau šlepetėmis mojuots ir prie Prezidentūros.

Kandidatai šiaip sau

Arvydas Akstinavičius – Krikščionių Sąjunga. Profesija – psichiatras. Pašaukimas – politikas, profesija – pusiau Veryga. Politinė pono dabartinė jėga – tokio Rimanto Dagio vadovaujama Sąjunga. To paties, kuris buvo profsąjungiečiu ir socdemu, kuris paskui buvo „Socialdemokratija 2000“, galiausiai konservatoriumi, o dabar jau ir TS-LKD partija pasirodė jam per kairė. Pats A. Akstinavičius yra politikos veteranas. Pradėjo reikalus dar Vytenio Povilo Andriukaičio patarėju 1992 metais, pats byvo Seimo nariu 1996-2000 metais. Paskui ilgus metus vadovavo Lietuvos socialdemokratų sąjungai ir ne kartą dalyvavo rinkimuose. Nesėkmingai. Visada kritikuodavo Lietuvos socialdemokratų partiją, kuriai tuo metu vadovavo asmenys, oponentų vadinami „ūsuotais bebrais“. Dabar patarinėja parlamento nariams Rimantui Jonui Dagiui ir Egidijui Vareikiui.

Darius Kuolys – atstovauja partijai „Lietuvos sąrašas“.

Partija sąrašo neturi, bet remia savarankiškai ar pagal sąrašus išsikėlusiusn asmenis. Idėja ta, kad rinjėjams siūlomabalsuoti už žmones, kurie, partijios nuomone, atstovauja jos vertybiniams perincipams. Pats D. Kuolys yra atkurtos nepriklausomos Lietuvos kultūros ministras, atėjęs seiman su kuprine ant peties. Buvo dvi kadencijas baigusio prezidento Valdo Adamkaus patarėju. Kuomet Baltarusijoje labai įtartinomis aplinkybėmis žuvo Valstybės saugumo departamento pareigūnas Vytautas Pociūnas – aktyviai dalyvavo inicijuojant šio reikalo tyrimą. Taip paty aktyviai dalyvavo ginant neteisingai terorizmu apkaltintos Eglės Kusaitės gynimo procese. Šiuo metu yra Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys.

Kristina Dzeržinska –  Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS).

Atvirai labiau prorusiškos (ne prolenkiškos) partijos reiktų paieškoti. Pati kandidatė neįdomi niekuo. Dabartinė jos veikla apibūdinama taip: „Mokslinė, pedagoginė, visuomeninė veikla Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugija „Macierz Szkolna“ pirmininko pavaduotoja. Net jei balsuočiau senamiestyje, vargu ar sentimentai padėtų, nors ponia rašo dirbusi bibliotekininke Vilniaus radijo komponentų gamykloje 1983-1990 metais. T.y. maždaug tuo pat metu, kai aš bandžiau ten būti radijo elektroninės aparatūros montuotuoju. Politinės šios madam  pažiūros žinomos tik tiek, kad priklauso gero Kremliaus draugo Voldemaro Tomaševskio kompanijai.Tam tikrą galimybę patekti antran turan gal ir turėtų. Už tokius balsuoja tie, kuriems Georgijaus juostelė ir Stalinas kur kas svarbesnė, negu Abiejų tautų respublikos regalijos.

Vytenis Šakarnulis – asmuo kurį iškėlė „Laisvės partija“

Pats asmuo žinomas tik tuo, ką parašė apie save Vyriausiosios rinkimų komisijos svetainėje. Vilniaus universiteto politikos mokslų magistras, dviejų firmų direktorius, nevedęs, vaikų neturi. Priklauso partijai, kurioje dalyvauja asmuo viešai aiškinantis, kad yra PROFESIONALUS gėjus, kad ir ką ta profesija reikštų. Tai ko gero ir yra ryškiausia žinia apie kandidatą.

Vitalija Jankauskaitė Milčiuvienė (LVŽS)

Nuo 2019 m. Šilalės rajono tarybos narė. Žurnalistė. Propaguoja, kaip nurodoma VRK svetainėje, sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, keliauja, skaito, dainuoja, domisi muzika, kinu, teatru. Du aukštieji universitetiniai išsilavinimai. Vienas – žurnalistika, antras – Visuomenės sveikata. Tai tokia profesija, kai gydyti nieko nemoki, bet paaiškinti visiems apie sveiką gyvenseną labai nori, o auditorijos dažnai trūksta. Verygos ir Kepenio kompanijoje, geriausiais laikais, gal visai ir nieko. Kai LVŽS buvo zenite tokios kandidayės galėjo praeiti per sąrašą ar net vienmandatėje netyčia. Bet ne šitoje konkurencinėje aplinkoje.

Sakalas Gorodeckis Centro partija – tautininkai

Maskvos valstybiniame universtitete įgijęs dirvotirininko geografo specialybę. Tai kelia neironišką pagarbą, nes anais laikais šitos kvalifikacijos žmones, mūs tuomet okupavusi imperija vertino labai rimtai – arti  kosmonautų. Na Amerikoje juos astronautais vadina, bet tai skonio reikalas. Nelaimės ši partija daug nei sąrašais, nei vienmandatėje. Ketvirtas numeris netikiu, kad būtų praeinamas, nors žmogus gal ir neblogas.

Rasa Ivanauskienė – Darbo partija (DS)

Seimo nario padėjėja, sąrašo užpildas. Turėtų galimybių geriausiais DS laikais. Na, kai įtūžęs protestinis elektoratas pasirengęs balsuoti už triušį, kad tik nebūtų smauglys. (Knyga tokia yra Fazilio Iskandero „Triušiai ir smaugliai“, kuri intelektui tikrai nepakenks). O gal atvirškščiai, kad tik smauglys, bet ne parsidavęs triušių elitas. Žodžiu, nerandu motyvų, kodėl ji turėtų benet galimybių iliuziją, bet lai žmogus bando. Juk bet koks vienmandatininkas timpteli sąrašą viršun.

Inga Laurušonė – Lietuvos žaliųjų partija (LŽP)

Čia ne tų žaliųjų parija, kuri vaikščiojo paskui Karbauskį bei Skvernelį bei laimino, kartu su konservatoriais, masinį mišjų kirtimą. Tas tai bent žalią švarkelį nešiojo. Pati partija įdomi keliais personažais. Į paskutinę 128 poziciją užsirašė Artūras melinas. Buvęs vidaus reikalų ministras. Vydas Gedvilas – toks legendinis moterų Europos čempionių (1997m.) krepšinio treneris.

Andrius Nikitinas – Partija „Lietuva visų“

Knygos, nardymas ir būriavimas jam patinka. Knygos, nardymas ir būriavimas jam patinka. Taip pat moka angliškai ir slovakiškai. Tai oficiali VRK.lt informacija. Anot tos pačios VRK svetainės jo žmonos pavardės yra Viktorija Nikine. Gali taip ir nebūti, bet čia jau ką darysi – reikalas oficialus.

Robertas Ramanauskas – Nacionalinis susivienijimas

Istorijos mokytojas, jei būtų daugiau ką nurodęs apie savo politines pažiūras – daugiau ir parašyčiau. Dabar žinau tiek, kad atstovauja partijai, kuri mėgina užkimti TS-LKD apleistą, kaip jai atrodo, centro dešiniosios nišą. Apygardoje partija, kaip akivaizdu, nieko nesitiki, tad lyderių ir nekėlė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *