Vakcinacijos procesas Kaišiadorių rajone

Vakcinacijos procesą Kaišiadorių rajone koordinuoti paskirta savivaldybės gydytoja. Skiepijimus organizuojanti įstaiga yra VŠĮ Kaišiadorių pirminės sveikatos priežiūros centras. Vadovaujantis LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymu ,,Dėl skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina prioritetinių gyventojų grupių nustatymo“, yra patvirtintos prioritetinės grupės ir laikantis šio eiliškumo bus vykdomas asmenų skiepijimas Kaišiadorių rajone. Vakcinacija yra savonoriškas procesas.

Kadangi savivaldybėms yra pavesta kontroliuoti skiepijimo procesą, Kaišiadorių savivaldybėje yra paskirti asmenys, kurie tikrins norinčių pasiskiepyti asmenų sąrašų sudarymo skaidrumą, kad į sąrašus nebūtų įtraukti asmenys, neturintys teisės būti paskiepyti nustatyto prioriteto tvarka.

Pirmajai prioriteto grupei yra priskirti visi ligoninės darbuotojai, teikiantys stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) sergantiems pacientams, reanimacijos ir intensyviosios terapijos, skubiosios medicinos pagalbos skyrių darbuotojai, greitosios medicinos pagalbos brigadų darbuotojai. Kaišiadorių ligoninės darbuotojus skiepijo Organizuojanti ligoninė – Lietuvos sveikatos mokslų universitetinė ligoninė Kauno Klinikos. Kadangi Kaišiadorių ligoninėje buvo išplitęs COVID-19 ligos židinys, dalis darbuotojų yra persirgę ir turi natūraliai susiformavusį imunitetą. Pirmąja vakcinos doze buvo paskiepytas 101 ligoninės darbuotojas. Šiai dienai 26 darbuotojai jau yra paskiepyti ir antrąja vakcinos doze.

Kaišiadorių rajono gyventojams skirta vakcina yra saugoma Santaros klinikų šaldytuvuose, kuriuose užtikrintas vakcinai laikyti būtinas šalčio režimas.

2021 m. sausio 13 d. atsivežant vakciną, apsaugos paslaugą suteikė UAB „Rimsigna“. Pirmąja partija Kaišiadorių rajonui buvo skirta 35 flakonai. Pradžioje Phizer kompanija leido skiepyti tik 5 dozėmis, vėliau gautas leidimas išnaudoti visas 6 flakone esančias dozes, todėl iš viso gavome 210 dozių. Išnaudoti 6 dozes pavyko ne visiems skiepijusiems, kadangi mažiausias lašelis, pratekėjęs pro šalį, jau gali neužtikrinti imuninio atsako. Iš 35 flakonų 11-oje liko nepilna 6-oji dozė, todėl rajone paskiepyti 199 asmenys.

Prieš vakcinaciją visiems asmenims buvo atliekami greitieji serologiniai testai. Daliai norinčių skiepytis radus antikūnius to daryti buvo negalima (jų organizme rasti imunoglobulinai liudija, jog šie asmenys jau persirgę COVID-19 liga).

Antrieji prioriteto tvarka buvo skiepijami socialinės globos įstaigų darbuotojai ir globotiniai.

Mūro Strėvininkų socialinės globos namuose paskiepyti tik 29 asmenys (dauguma šios įstaigos gyventojų ir darbuotojų jau yra persirgę COVID-19 liga).

Rumšiškių senelių globos namuose „Auksinis amžius“ paskiepyta 1 darbuotoja, nes šiuo metu įstaigoje išplitęs infekcijos protrūkis, o sergančių asmenų skiepyti negalima.

VšĮ „Akacijų žiedai“ socialinės globos namuose skiepytis pareiškė norą 48 asmenys, tačiau paskiepyta 16 (3 darbuotojai ir 13 globotinių), likusiems serologinis testas buvo teigiamas, tai reiškė jog šie asmenys jau persirgę COVID-19.

Paparčių Šv. Juozapo šeimos namuose paskiepyta 11 darbuotojų. Kaišiadorių socialinių paslaugų centre paskiepyti 55 darbuotojai iš 57 išreiškusių norą skiepytis, nes dviejų serologinis testas buvo teigiamas.

Siekiant efektyviai panaudoti vakciną, buvo paskiepyti kitos, žemesnės, prioritetinės grupės asmenys. Prioritetine tvarka buvo vakcinuojami kiti asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai ir odontologai. Paskiepyti: 7 UAB Marvelės odontologijos kabineto darbuotojai, G. Barauskienės IĮ – 1 darbuotoja, UAB „Diaverum klinika“ – 5 pacientai bei 5 darbuotojai, 1 vaistinės „Camelia „darbuotoja, 68 Kaišiadorių, Žiežmarių, Rumšiškių pirminių sveikatos priežiūros centrų, mobilaus punkto, mobilios komandos ir UAB Kaišiadorių šeimos medicinos centro darbuotojai.

Vakcinacijos procesas vyko sklandžiai. Organizuojanti skiepijimą įstaiga skiepijimui pasitelkė Žaslių, Žiežmarių ir Rumšiškių PSPC slaugytojas ir 199 dozės įskiepytos per pustrečios dienos. Visi pirmąją vakcinos dozę gavę asmenys antrąjį skiepą gaus vasario pradžioje.

Šiuo metu sveikatos priežiūros įstaigose sudaromi 65 metų ir vyresnių asmenų sąrašai, todėl norintys pasiskiepyti asmenys turi susisiekti su savo šeimos gydytoju ir informuoti, kad norės skiepytis. Pagal preliminarius prioritetinių grupių sąrašus, Kaišiadorių rajone planuojama paskiepyti apie 6400 šios prioritetinės grupės gyventojų.

One thought on “Vakcinacijos procesas Kaišiadorių rajone

  • 2021 1 vasario at 8:50
    Permalink

    O ar tiesa, kad buvo paskiepytas ir administracijos direktorius M. Nasevičius? Jei taip, tai pagal kokį prioritetą – jis medikas ar rizikos grupėje dėl amžiaus? 🤔

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *