Valdas Tutkus: apie elito drąsą

Šiandien su savo skaitytojais dalinamės trumpu buvusio mūsų šalies kariuomenės vado Valdo Tutkaus pastebėjimu. Jis jį išplatino socialiniuose tinkluose. Ir šįsyk jis ne apie karybą ar mūsų valstybės gynybos politiką. Tačiau V. Tutkus šią savaitę pasidalino įžvalga apie ne ką mažiau svarbią sritį, kuri aktuali kiekvienam iš mūsų.

_________________________________________________________________________________________________________________________

Mane nuoširdžiai žavi mūsų valdančiųjų (save elitu vadinančiu) drąsa. Negi tikrai tikite, kad žmonės ir toliau tylės, klausys jūsų postringavimų apie „slaptus“ planus, kuriuos neva turite, lauks kada pasibaigs infliacija ir sumažės dujų ir elektros kainos ir nieko nedarys? GERBIU . Tikrai drąsiai, o gal tai daroma specialiai? Nes jei teks palikti šiltus kabinetus Tautos reikalavimu, tai gal tikitės kad neteks atsakyti? Irgi drąsu.

Laukia naujas šildymo sezonas. Ko tikėtis? Štai šiandien panoramoje buvo pasakyta, kad Latviai prognozuoja pabrangimą kaip minimum 3 kartus. O pas mus ką, bus mažiau? Maža to negirdėjau kad apskritai kas nors ką nors prognozuotų, išskyrus tai, kad bus sunku. Klausimas kodėl DABAR nieko nedarote?

Gal reikėtu pagalvoti, kad gerai būtų paskelbti kompensavimą už siurblių oras – vanduo ir oras – oras įsigijimui? Gal paspartinti ir paskatinti namų ūkius tai daryti? Tuo labiau, kad tokia kompensacija numatoma, tik ne dabar. Gal reikia paskatinti žmones įsirengti saulės elektrines? Gal išaiškinti žmonėms kaip pasikeis jų komunalinių paslaugų kainos?

Matomai būtų teisinga paskaičiuoti koks gi yra elektros poreikis, kiek galima pasigaminti Lietuvoje dirbančiose ekstrinėse, įvertinti lietuviškos elektros kainas? Įvertinti kiek sumažėtų bendras Valstybės poreikis jei dauguma namų ūkių modernizuotų savo šildymo sistemas. Tai gal tas poreikis, pirkti iš užsienio ir nebe atrodys toks baisus ir nereikės šiurpinti žmonių. Galima ir kitaip, laukti kaip sakė legendinis, dabar tai Lietuvoje mylimas Šveikas „ Dar niekados taip nebuvo, kad kaip nors nebūtų“. Na o kol kas galima penktų kolonų, vatnikų, ir visokių kitų nepatikimų paieškoti. Gal į veidrodį kartais reikėtų žvilgtelėti. Žiūrėk ir rasite ko ieškojęs.

Gal ir klystu, gal visa tai jau seniai daroma arba jau padaryta. Tik neaišku, kodėl, tokiu atveju, mes Lietuvos žmonės neinformuojami? Nieko nežinome?

Yra ir kitas variantas. Gal ne visiems naudinga, kad prasidėtų masinis atsijungimas nuo tinklų, kad kristų kainos ir perkamos elektros kiekiai, vystytųsi ir būtų įdiegiamos modernios šiuolaikiškos technologijos, vyktų namų renovacija ir t.t.

Galvokite patys kodėl taip vyksta, kas kaltas ir ar dar ilgai leisime iš mūsų tyčiotis. Naisiai jau parodė, kad neabejingų per akis.

Na ir pabaigai „žaviuosi“ mūsų „elito“ drąsa. Bet galvoju, kad šį kartą gali tekti atsakyti.

ŠLOVĖ LIETUVAI ir JOS DYDVYRIAMS !

Valdas Tutkus

One thought on “Valdas Tutkus: apie elito drąsą

  • 2022 23 rugpjūčio at 13:16
    Permalink

    Keistas buvusio SSSR (ir LR) aukšto rango karininko samprotavimas. Visa tai jau vyksta ne pirmi metai. Apie tai nežinoti buvusiam kariuomenės vadui tikrai nefasonas. O gal tai pasiruošimo rinkimams etapas , tuomet darosi aiškiau.
    .

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.