Vasaros iššūkis tėvams. Nejau savivaldybė taip nuskuro?

Valdžios atstovai visuomet nori pabrėžti, kad jie dirba žmogui. Kiekvienam piliečiui, krašto, miesto ar rajono gyventojui. Taigi, ir tarp Kaišiadorių rajono savivaldybės veiklos prioritetų įrašytas rūpestis geresnės gyvenamosios aplinkos sukūrimu, deklaruojamas skaidrus lėšų panaudojimas ir įsiklausymas į bendruomenės poreikius. Kad tik žmonės čia norėtų gyventi, kad čia augintų savo vaikus. Tik štai šeimoms patraukliame Kaišiadorių mieste tėvai šią vasarą buvo nulieti kibiru šalto vandens – savivaldybės taryba nusprendė, kad liepos mėnesį darželinukų tėvai turės kaip reikiant papurtyti pinigines.

Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba 2022 m. gegužės 26 d. priėmė sprendimą Nr. V17E-158, kurį pasirašė mūsų rajono meras. Juo numatoma, kas atlyginimo dydis už vaiko, ugdomo ikimokyklinio ugdymo grupėje, išlaikymą liepos mėnesį yra 125 Eur. Prireikė vasarinio pinigo darbuotojų algoms ir socialinio draudimo įmokoms apmokėti. Tad kilo tėvų pasipiktinimo banga. Jie klausia, nejau savivaldybė taip nuskuro, kad negali vienam mėnesiui pasamdyti darbuotojų? Gal išleido savo vasarines lėšas trenksmingam “Paukščių festivaliui”? O gal palūkanas už žvėriškas rajono skolas jau reikia mokėti?

Kažkodėl mūsų rajonas, kurio patrauklumą jaunoms šeimoms taip bandė apdainuoti valdininkai, atsisakė ankstesnių praktikų, kai abu tėvai iš darboviečių pateikdavo pažymas, jog tą mėnesį nei vienas iš jų neturės atostogų ir yra priversti vaiką leisti į darželį, Pagal pakraupusių tėvų skaičiavimus, liepos mėnesį išleisti vaiką į darželį jiems bendrai kainuos virš 185 Eur. O jeigu šeimoje ne vienas, o keli darželinukai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *