Vilniaus menininkai Molėtų krašte organizuoja kūrybines vaikų stovyklas

Mūsų krašte ir visoje Lietuvoje gerai žinomoje Molėtų rajono stovyklavietėje “Tolieja” šiais metais kūrybines vasaros stovyklas vaikams organizuoja mokslo, meno ir šiuolaikinių technologijų sintezės judėjimo “Sintezija” kūrėjai iš Vilniaus. Pirmoji pamaina progimnazijos klasių mokiniams prasideda itin patogiu laiku – iškart pasibaigus mokslo metams.

“Džiaugiamės, kad šią vasarą po pandemijos “Tolieja” atgyja vėl – joje daugiau vaikų juoko, šurmulio veiklų ir naujų programų. Tikimės, kad šiųmetė vasara suburs didesnį ratą stovyklaujančių vaikų, užsimegs naujos draugystės, kartu patirsime naujų įspūdžių. Dėkojame visiems stovyklų organizatoriams ir poilsiaujantiesiems, kurie renkasi Tolieją ir didžiuojamės šiais metais čia vykstančiomis naujomis “Sintezija” stovyklomis”, – sako poilsio komplekso “Tolieja” administratorė Jolanta Barzinskaitė.

Pasak vadovės, vaikų vasaros stovyklų poreikis šiais metais itin didelis, todėl laukiama, jog kelis šimtus vaikų galintis priimti poilsio kompleksas Molėtų miškuose prie ežero bus pilnai užpildytas. Pašnekovė pabrėžia, kad šiemet Toliejoje planuojama surengti daugiau vaikų vasaros stovyklų nei pernai. Jas rengia žinomos organizacijos, čia vyksta respublikinio lygio renginiai: sąskrydžiai, festivaliai.

Šių metų “Toliejos” naujovė – jau birželio 15 dieną prasidėsiančių trijų stovyklų ciklas, kurį organizuoja “Sintezijos” menininkai iš Vilniaus. Progimnazijos klasių moksleiviams skirtoje “Drąsiųjų stovykloje” vaikai mokysis pažinti save ir rasti emocijų balansą, didinti pasitikėjimą savimi bei realizuoti save teatro ir kūrybinėse dirbtuvėse. Savęs pažinimo per muzikinę, vizualinę, judesio ar žodžio raišką mokys “Menų stovykla” vyresnio amžiaus mokiniams. Kurdami etiudą, paveikslą, pasaką, dainą ar šokį jaunuoliai susipažins su kūrybos paslaptimis, pažins ir išlaisvins savo „vidinį menininką“. Liepą “Sintezijos” stovyklų ciklą vainikuos “Eruditų stovykla” 15 – 18 metų paaugliams, pasitelkiant pasaulinės literatūros šedevrus, muzikos, kino, teatro, psichologijos, filosofijos lobynų turtus.

“Savęs pažinimas per meninę saviraišką yra labai galingas įrankis asmenybės augimui, tobulėjimui, naujiems atradimams ir kūrybai. Džiaugiuosi, kad drauge su kolegomis – knygų vaikams kūrėju Pauliumi Juodišiumi, aktore ir dainininke Eliza Bondarenko, profesionaliu šokėju bei pedagogu Michail Levin ir keliautoju bei pilietiškumo mokytoju Rimgaudu Baltakiu Baltrumi šiais metais “Sintezijos” kūrybines programas įgyvendiname Toliejoje. Pasijutę harmonijoje su gamta, nuo vaikystės įgusime kurti darnius santykius su aplinka ir išlaisvinti savo kūrybines galias”, – sako judėjimo “Sintezija” vadovas, poetas ir tarpdisciplininių menų kūrėjas Julius Žėkas.

Organizatoriai garantuoja, kad svarbiausias stovyklų akcentas – vaikų saugumas. “Toliejos” poilsiavietė specialiai pritaikyta vaikų poilsiui, čia organizuojamas visavertis maitinimas. Daugiau apie “Sintezija” vasaros stovyklas vaikams skaitykite tinklalapyje Stovykla – SINTEZIJA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *